Bizi Tanıyın

Hakkımızda


• Amman’ın 50km kuzey doğusu Dhuleil bölgesinde 1975 yılında kurulan VAPCO İmalat Ltd. Şti.; Alman TAD firması, Amerikan ABBOTT firması ve İsviçreli CIBA firmalarının iş birliği ile 1977 yılında ilk veterinerlik tıbbi ilaçlarını piyasaya sunmuştur.

• Firmanın ikinci aşama planı olarak 1986 yılında Pestisitler (Akarisit, İnsektisit, Fungisit, Herbisit, Rodentisit, Mollusisit ve Tohum İlaçları), Halk sağlığı insektisitleri, Veterinerlik insektisitleri, Gübreler ve Bitki Gelişim Düzenleyicileri gibi ürünler üretilmeye başlanmıştır.

• VAPCO, Antibiyotikler - Kükürtlü bileşenler - Analjezikler - Vitaminler - Solucan düşürücüler gibi steril enjekte edilebilen veterinerlik tıbbi ilaçları üretmeye başlamıştır.

• Uluslararası çapta lider pozisyonuna ulaşabilme amacıyla VAPCO ürünlerini 80’den fazla ülkeye ihraç etmektedir.

• Çeşitli formülasyon tiplerinde fason imalata ek olarak, çeşitli ülkelerin ve uluslararası kuruluşların ihtiyaç ve taleplerini karşılamanın yanı sıra; VAPCO’ nun veterinerlik ilaçları imalat yelpazesi de oldukça geniştir:  Pestisitler (Akarisit, İnsektisit, Fungisit, Herbisit, Rodentisit, Mollusisit ve Tohum İlaçları), Halk sağlığı insektisitleri, Veterinerlik insektisitleri, Gübreler ve bitki gelişim düzenleyicileri.

• VAPCO’ yu piyasa lideri yapan diğer faktörler de bulunmaktadır. VAPCO, Uluslararası Farmakope Standartları (USP/B.P), İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ve bunların yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve İşbirlikçi Uluslararası Pestisitler Analitik Konseyi (CIPAC) gibi ilgili uluslararası kuruluşların standart şartnameleriyle uyumlu faaliyet göstermektedir.

• VAPCO ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, Ürdün Kalite Markası gibi sertifikalara sahip olmakla birlikte ithalat ve ihracatta Ürdün Gümrükleri Üstün Başarı listesinde yer almaktadır.